Kilka faktów na fakt chelatacji

Chelatacja uzyskuje w Polsce coraz bogatsze skupisko zwolenników. Technologia ta zwyczajnie grana jest w działaniu miażdżycy, a i przy zatruciach metalami ciężkimi.

http://chelmed.pl/chelatacja

W jaki technika dokonywana jest chelatacja a co warto na jej element wiedzieć?
Na czym polega chelatacja
Chelatacja polega na wstąpieniu do organizmu człowieka związku zwanego EDTA, czyli kwasu wersenowego, będącego syntetycznym aminokwasem, który obejmuje trwałe tworzenia z metalami prostymi.
Nie stanowi on choć żadnych substancji toksycznych ani nie odbywa w przemianie materii, a usuwany jest z systemu wraz z zawiązanymi metalami w toku paru godzin z wprowadzenia do systemu.
Przed podjęciem kuracji
Przed chelatacją pacjentom wystawia się wykonanie pomiaru tętna i ciśnienia, badania dopplerowskiego tętnic obwodowych oraz osłuchiwanie tętnic szyjnych.

Przebieg rehabilitacji chelatacyjnej
Pacjent kierowany istnieje w lokat będącej bądź będącej. Następnie traci mu podany płyn infuzyjny zawierający roztwór EDTA oraz różne witaminy. Poprzez chwila chwili chory może reagować delikatny ból. Terapia zwykle produkuje się z ok. 20-30 cykli, od 1 do 3 na tydzień, a wszelki wlew dożylny jest około 3-4 godziny. Po ukończeniu cyklu pacjent powinien wziąć ok. 1 lit płynu, by dać nerkom dokładne starcie ze złych związków.
Zastosowanie chelatacji
Jak wczesno wspomniano, chelatacja jest przeważnie do terapii zmian miażdżycowych i odtruwania organizmu z metali ciężkich. Podobnie ma wykorzystanie w działaniu takich schorzeń oraz przypadków, jak:
– dusznica bolesna,
– zaburzenia krążenia kończyn dolnych,
– zaburzenia krążenia mózgowego,
– sklerodermia,
– choroba Alzheimera,
– artrozy a niezwykłe choroby reumatyczne,
– zwapnienie siatkówki oka,
– zaburzenia słuchu,
– migrena.
Chelatacja jest a szansą dla wielu osób bezskutecznie zmagających się z wadami układu krążenia. Dzięki niej znacząca dawkę pacjentów może cieszyć się zdrowiem, jakiego nie umiały im udzielić doskonałe formy terapii.